Bojovníků za svobodu 1262/7 Šternberk
+420 797 807 985
info@eeree.eu

Měníme svět chůze

Rozumíme vašim nohám

ROZUMÍME VAŠIM NOHÁM

Chůze nás má nejen dopravit z místa na místo, ale má i psychosociální a estetickou stránku. Když je chůze pohodlná a boty nás nesvírají, tak chůze zvyšuje ventilaci, působí pozitivně na svalový a kloubní aparát, zlepšuje trávení, metabolické procesy a celkovou výdrž organizmu. Většina z nás nosí boty, ve kterých nohy trpí. Lehce si to ověříte, když vyndáte ze svých nejpohodlnějších bot stélku a postavíte se na ni. Uvidíte, že hlavně vaše prsty stélku přesahují, takže logicky jsou v botě nesmyslně stlačovány. No a právě to se vám v barefootových botách stát nemůže.

V SOULADU S PŘÍRODOU

Na trhu existuje celá řada barefootové obuvi, která se prezentuje jako přátelská k přírodě a přitom je mnohdy vyráběna z kůže, což předpokládá, že kvůli pohodlí nositele takových bot bylo usmrceno zvíře. Žádný z našich materiálů nemá a nebude mít původ v živočišné říši a přesto jsou vyrobeny z přírodních a obnovitelných zdrojů. Hlavní předností našich barefootových bot je to, že jejich svršky jsou pletené, což je i podle odborných studií nejvhodnější typ boty pro zdravou chůzi. Je to pochopitelné, jsou vzdušné takže se v nich nepotí noha a pletenina se nejrychleji a nejvíce přizpůsobí přirozenému tvaru nohy. Vyvíjíme i nové ekologické a současně pohodlné materiály. Budou jiné pro chůzi doma a jiné pro chůzi venku a rozdílné budou i materiály pro různá roční období.

PRO CELOU RODINU

Barefootové boty jsou skutečně vhodné pro celou rodinu. Vždyť ploché nohy mají podle ortopedů i děti ve třech letech a pokud nezasáhnou lékaři i rodiče včas, poškození nohou se prohlubují. Přitom právě u dětí je cesta ke zdravým, dobře tvarovaným nohám nejjednodušší, takže je dobré volit barefootové boty už jako první boty, které dítě obuje. To ale neznamená, že dospělí se musí s diagnózou plochá noha nebo vbočený palec smířit natrvalo. Bosé boty umí díky svému unikátnímu tvaru i vlastnostem nohu a její klenbu přirozeně zpevnit a posílit a lze tak problémům i předcházet. Rozdíl mezi běžnou botou a barefootovou poznáte hned. Jednak jsou o 0,5 až 1 cm delší než je délka vašeho chodidla a jednak poskytují nohám po všech stranách dostatek prostoru. Jsou lehké, mají tenkou ohebnou podrážku, zprostředkovávající přímý kontakt s povrchem a umožňuje svalům zapojovat se při chůzi. Simulují tak stav chození naboso, které lékaři pro zdravé nohy jednoznačně doporučují.

KDO JSME

Nasloucháme vašim potřebám a přírodě

Příroda se bude usmívat, až ji nebudeme utiskovat těžkou botou, ale budeme ji hladit lehkou chůzí v našich botách. Poděkuje nám čistou a chladivou vodou, prazákladem života. Poděkuje nám všemi barvami a vůněmi. Bude nás laskat stébly trávy, bude nám děkovat měkkými dlaněmi mechu i stínem korun stromů v horkých dnech. Nebude se bránit naší chůzi v lehkých botách, protože jí neublíží. Společně nám bude dobře.

ČTI VÍCE
JAK PRACUJEME

Chráněná dílna, pečlivá ruční práce a kreativita

Smyslem naší práce je za pomoci nových technologií a materiálů, s lidmi s různými zdravotními omezeními, vyrábět barefootové boty značky EEREE – kvalitně, podle požadavků zákazníků, v souladu s přírodou. 

Práce v chráněné dílně

Chráněnou prací se rozumí pracovní činnost na vhodně zvoleném nebo upraveném výrobním programu, vykonávaná zpravidla zaměstnancem s těžším zdravotním postižením za zcela mimořádných pracovních podmínek, upravených podle jeho fyzických, mentálních a psychických schopností. Upravená pracoviště a výrobní podmínky pomáhají lidem se zdravotním hendikepem osamostatnit se a začlenit do běžného života.

Příležitost pro osoby se zdravotním znevýhodněním

V naší společnosti vytváříme podmínky pro všechny, kteří mohou a chtějí pracovat. Neděláme žádné rozdíly mezi zdravými a lidmi s hendikepem. Rozumíme tomu, že pracovní uplatnění pro lidi se zdravotním postižením i znevýhodněním není jenom přirozenou potřebou, ale výrazně zvyšuje jejich sebevědomí, pocit plnohodnotnosti jejich života a pomáhá jim dosáhnout samostatnosti a nezávislosti.

Naše centum grafiky a designu

Kreativní srdce naší společnosti bije v Centru grafiky a designu. Tam vznikají díky fantazii, schopnostem a dovednostem zdejších pracovníků a za pomoci nejmodernější techniky nové nápady na celou řadu nových, unikátních a nápaditých výrobků. Rodí se zde nové tvary i vzory, které pak předávají výrobě, abyste vy mohli jejich sny používat ve svém životě. Takové sdílení snů je v naší společnosti skutečnost.

Nové ekologické materiály

Naše produkty budou vyrobeny výhradně z přírodních a obnovitelných materiálů, ale pro jejich získání nebylo a nebude ublíženo žádnému živému tvorovi. Moderní ekologické materiály vycházejí z naší filosofie souznění výroby a produktů s přírodou. Sami se pak snažíme o vývoj nových materiálů, s nimiž vám i přírodě bude dobře.

ČTI VÍCE

Naše vize a cesta 

MÁ VIZE Je za pomoci nových technologií, moderních, designových materiálů a společně s lidmi s různými zdravotními hendikepy, vyrábět kvalitní barefootové boty, jejichž značka EEREE dosáhne světového věhlasu. Díky mému celoživotnímu snu, mým znalostem a zkušenostem z technických oborů, ve kterých jsem dlouhodobě pracoval, budeme vyrábět něco hmatatelného a užitečného pro většinu lidí. Půjde o barefootové boty, tkané, vzdušné, velmi lehké, cenově dostupné, aby si ten úžasný pocit z lehkosti chůze a splynutí se zemí  mohli užít všichni od batolete, školáka, až po jejich rodiče. Také dokážeme, aby naše tkané boty nezatěžovaly životní prostředí a byly přátelské ke všemu živému kolem nás. Ve všem jsem měl hned jasno ve chvíli, kdy jsem si poprvé obul barefootové boty. Oblíbil jsem si jejich bosou chůzi. V takzvaných ponožkobotách jsem také dokonce absolvoval vysokohorské tůry.

MÉ PŘÁNÍ Je vlastně poselstvím pro ostatní. Přírodní kůže, z níž jsou vyrobeny věci, které téměř denně užíváme, boty, kabelky, oblečení, cokoliv, patřila úžasným a nevinným živým tvorům, kteří nám lidem nikdy neublížili a nikdy neublíží.  Pavel Vorlický – jednatel
S KÝM SPOLUPRACUJEME

Lidé – služby – výroba – kooperace

Na našem projektu a práci se podílí i další spolupracující subjekty. Dohromady tvoříme silné společenství výrobních  a technických kapacit a společně využíváme velkého lidského potenciálu.

Living for the Future s.r.o.

Společnost Living for the Future se zabývá návrhy a výrobou bot pro děti. Zaměstnává zdravotně postižené a spolupracuje s námi v celé řadě projektů.

1n – BAG s.r.o.

Společnost se zabývá návrhy a výrobou tašek, brašen a dalších módních  a deginových doplňků.  Také nabízí  drobné kompletační práce  a jednoduchou montáž.

MYJÓMI družstvo invalidů

Dislokované pracoviště družstva invalidů Myjómi. Spolupráce ve využití výrobních kapacit.  Jde o jednoho z největších zaměstnavatelů zdravotně postižených a znevýhodněných osob na jižní Moravě

NÁZORY ODBORNÉ VEŘEJNOSTI

Zajímavé myšlenky odborníků

Věnujeme pozornost současným poznatkům o chůzi a životním stylu.

Několik fyzioterapeutů mi doporučilo chodit na boso, cvičit „malou nohu“ a hlídat si trojoporové postavení nohy. Už po prvním nazutí barefootových bot si všimnete neskutečné volnosti pro prsty do všech stran, můžete s nimi hýbat ve velkém rozsahu na všechny strany

Jana Korešová, česká atletka

Sedmiboj, pětiboj, skok do dálky

Současná obuv a její permanentní nošení negativně ovlivňuje zdravý vývoj i funkci dětských nohou. Řešením je barefootová obuv, což je typ obuvi, která umožňuje dětským nohám přirozeně se vyvíjet a fungovat bez větších omezení tak, jak to příroda zamýšlela.

Mgr. Pavla Pročková, fyzioterapeutka

Zakladatelka projektu Žij naboso

Má zkušenost, po pár letech nošení barefootů – kolena už mě nebolí a plosky také ne, dokonce už se mi nezvrtávají ani kotníky! Těšte se, je opravdu radost mít probuzené plosky a cítit se ve spojení se zemí.“

Kateřina Hlavová, fyzioterapie

Studium FTVS – fyzioterapie

Vaše nohy za to stojí! Dejme jim šanci.

SVĚT NAŠICH AKTIVIT

. Mauglee . Haathee . Aadamee . Paanee .

Tato jména mají svůj základ v jednom z nejstarších jazyků světa – hindštině a vyjadřují naše zaměření na věci a svět okolo nás. Na jeho jednotu a hlubší smysl. Na návrat k přirozené chůzi a přírodním materiálům.

 Mauglee (čti Mauglí) – Haathee (čti Hatý) – Aadamee (čti Adamí) – Paanee (čti Paný)

Mauglee

obuv a doplňky pro děti

Péče o zdravé nohy má začínat co nejdříve. Náš program obuvi a doplňků pro děti „Mauglee“ je koncipován s ohledem na potřeby těch nejmenších. Dejme jim šanci.

Haathee

obuv a doplňky pro dospělé

Našim zájmem je celá rodina – děti, dospělí i senioři. Program „Haathee“ je určen pro ty, kteří již mají nebo chtějí mít znalosti o barefootové obuvi a chtějí žít zdravým životním stylem.

Aadamee

vzdělávání a osvěta

Znát pravdivé informace o „chůzi naboso“ je důležité. Rozvíjíme program vzdělávání a osvěty pro ty, kteří se o barefootové obuvi a zdravé chůzi chtějí dozvědět co nejvíce.

Paanee

péče o vodu a přírodu

Základem života na zemi je voda – dárkyně všeho, proto ji chceme chránit a pečovat o ni. Je to jeden z cílů našeho snažení. Je to jednoduché, nebude voda – nebude nic.

NÁŚ BLOGGING

Příspěvky – Blog

Přečtěte si některé zajímavé příspěvky……

Pomáhám, pomáháš, pomáháme

K naší výzvě se přidala obec Dlouhá Loučka. S panem Ladislavem Koláčkem, starostou obce Dlouhá Loučka, jsme se dohodli na ušití 4 000 kusů roušek. Naše firma připraví materiál, dodáme[…]

Read more
EEREE rousky coronavirus

Výzva 10 000 roušek za týden

Roušky zdarma a pro všechny Chcete se stát superhrdinou konajícím dobré skutky v tomto zdivočelém čase? Pak hledáme právě Vás. Jsme chráněná dílna, která se rozhodla, že udělá něco pro[…]

Read more

Pomaháme si

Obchodní řetězec Kaufland oslovil naši chráněnou dílnu s prosbou o ušití roušek pro své zaměstnance do skladu v Olomouci. Za každou várku zaslaných roušek nám na oplátku posílá bedýnku plnou[…]

Read more
SPOJTE SE S NÁMI

Napište nám nebo zavolejte

Naše kontaktní údaje:  

Tel.: + 420 797 807 985 Bojovníků za svobodu 1262/7 785 01 Šternberk e-mail: info@eeree.eu info@eeree.eu