barefoot obuví ke zdravé chůzi

Lis 22, 2021

Už jako malé děti jsme běhali od rána do večera naboso po trávě a nevědomky si užívali tu volnost. Jen malému procentu z nás však tato volnost při chůzi zůstala. Pro většinu lidí je totiž přirozené ráno uvěznit chodidla do konfekční obuvi a vysvobodit je až po příchodu domů.

Barefoot obuv je stále více populární, lidé si začali uvědomovat, že zdravou chůzí získají mnohem více, než jen volnost pro prsty. Mluvit můžeme například o lepší regulaci tělesné teploty nebo třeba zdravém držení těla, kterého odráží spoustu benefitů, jedním z nich může být utlumení bolesti zad.

 

A co že to ta barefoot obuv vlastně je?

Jedná se o alternativní boty, které kopírují přirozený tvar chodidla a mají dostatek prostoru v prstové části. Významnou součástí je podrážka, která je vysoká maximálně 5–6 mm. Účelem takto tenké podrážky je vnímání terénu, po kterém chodíme. Kontakt s terénem nám pomáhá aktivovat svaly v chodidlech a právě tyto svaly vysílají signály do celého těla tak, aby správně a přirozeně fungovalo.

 

“CHŮZE JE NEJLEPŠÍ MOŽNÉ CVIČENÍ.”
– Thomas Jefferson

 

Možná vás zajímá jak je to s barefoot obuví a sporováním. I na to známe odpověď. Obecně je sportování naboso v mnoha kategoriích doporučováno, zde můžeme zmínit například jógu. Naopak takový běh, či jiný terénní sport je bez bot nepředstavitelný a právě proto již existuje spousta “bosých bot,” které vaši nohu při této aktivitě chrání, ale zároveň plní funkci, jako byste na nohou nic neměli. Výjimkou nejsou ani naše barefootové ponožkoboty EEREE, které při sportování budete vnímat jen při ochranné funkci. Požitek z běhu či jiného sportu si pak můžete naplno užít.

zobrazit/skrýt komentáře (0kometářů)
L

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *